x
Rate this post

طرز تهیه ی ماکارانی با کوفته مرغ

مواد لازم
مرغ چرخکرده ۴۵۰ گرم
سس فلفل ۲ قاشق غذاخوری
آرد سوخاری ۱/۴ پیمانه
پنیر ریکوتا ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
سبزی معطر خشک ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار کافی
برای تهیه اسپاگتی:
ماکارونی ۲۰۰ گرم
پنیر پارمزان ۱/۴ پیمانه
جعفری خرد شده ۲ قاشق غذاخوری
سس ماکارونی ۱ قوطی
ریحان خرد شده به مقدار کافی
طرز تهیه ی ماکارانی با کوفته مرغ
برای یک وعده غذای جدید و خوشمزه میتوانید سراغ ماکارونی با کوفته مرغ بروید. این غذا با استفاده از مایه ماکارونی آماده خیلی راحت و آسان تهیه میشود. برای طعم بهتر به کوفته مرغ، پنیر ریکوتا و سبزی خشک اضافه شده است. شما میتوانید به جای پنیر ریکوتا از پنیر خامه ای هم استفاده کنید. نکته دیگری که باید روی آن تأکید کنیم این است که پنیر پارمزان تازه تأثیر به سزایی در طعم ماکارونی با کوفته مرغ دارد. پس سعی کنید به جای خریدن پنیر پارمزان پودر شده آماده، پنیر تازه استفاده کنید و خودتان آن را موقع سرو روی اسپاگتی و کوفته مرغ رنده کنید.

طرز تهیه: ابتدا فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه دهید گرم شود. مواد لازم برای کوفته مرغ یعنی مرغ چرخکرده، سس فلفل، آرد سوخاری برتر، پنیر ریکوتا، تخم مرغ، سبزی خشک برتر، نمک و فلفل را در کاسه ای بریزید و با هم مخلوط کنید. مایه را با دست به شکل کوفته های کوچک در بیاورید و داخل سینی فر بچینید. سینی را به مدت نیم ساعت در فر قرار دهید تا کوفته ها طلایی رنگ شوند.

طرز تهیه ی ماکارانی با کوفته مرغ
ماکارونی را طبق دستور موجود روی دسته بندی آن آماده کنید. وقتی کوفته ها از فر خارج شدند آنها را همراه با سس ماکارونی برتر داخل یک تابه بریزید. تابه را حدود ۱۰ دقیقه روی شعله متوسط قرار دهید.

ماکارونی را آبکش کنید و در ظرف های مورد نظر بریزید. مخلوط سس و کوفته را روی آن بریزید. ماکارونی با کوفته مرغ را با کمی ریحان خرد شده وپنیر پارمزان رنده شده تزیین کنید.

طرز تهیه ی ماکارانی با کوفته مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code